HAKKIMIZDA

Doğuş Yiyecek ve İçecek

Doğuş Gıda, 1985 yılında Rizeli iki kardeş olan Süleyman ve Alpaslan Karakan tarafından çayın kalbi Rize’de kuruldu. Türkiye’de özel kuruluşlara çay üretim izni verilmesi ile sektörün ilk özel çay şirketlerinden biri olarak kurulan Doğuş Gıda, yaklaşık 30 yıldır sektörde edindiği bilgi birikimi ve uzmanlığını yeni iş kollarına aktarıyor.

İlk olarak dökme çay ile üretime başlayan Doğuş Gıda, Türk damak tadına uyan lezzeti, ideal rengi ve kendine özgü kokusuyla tüketicinin kalbinde yer ederek “En güzel çay Doğuş Çay” sloganı ile özdeşleşti. İlerleyen yıllarda üstün kalite anlayışıyla poşet çay, yeşil çay ve bitki meyve çayları ile ürün portföyünü genişletti.

Doğuş Gıda’nın gıda sektöründeki yatay büyüme hedefleri doğrultusunda çay grubuna ek olarak şeker, domates salçası ve cips kategorilerinde yapılan yatırımlar artarak devam ediyor.

Doğuş Gıda; Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin en modern cips fabrikalarından birini kurarak cips sektörüne yönelik alt yapı ve istihdam çalışmalarını hayata geçirirken, büyük bir atılımla Patos, Cipso, Çerezos markalarının sahibi Kraft Gıda’nın hisselerinin %100’ünü satın aldı. Satın alma sonrasında cips üretimini Doğuş Yiyecek ve İçecek adı ile devam ediyor.